Cyklus seminářů Život je hrou, tak jí hrej....   

V průběhu ledna a února jsme měli první cyklus seminářů nazvaný Život je hrou, tak jí hrej... Postupně jsme si na půldenních setkáních povídali o Zákonu přitažlivosti v praxi, o dětech, o partnerství a lásce, o zdraví, o bohatství, hojnosti a tvořivosti.

Možná se ptáte, proč název cyklu Živost je hrou...

Protože to tak vnímáme :-). Když to Pavel vyslovil poprvé, tak mě to "zvedlo ze židle", s tím, že zlehčuje, ale časem mi docházelo, že je to o tom, jak si já zvolím to vnímat a toto je výsledek. Život považuji za hru, za výzvu a jsem ráda, že jsem byla nominována.

Už když jsou děti malé, hráváme s nimi například hru Člověče nezlob se…nejdříve tu s obrázky, pak tu s počítáním. U této hry se můžeme sami sledovat, jak to vlastně máme my. Soustředíme se na vítězství nebo na to užít si hru nebo máme radost, když někoho vyhodíme nebo nás těší, když vyhrávají naše děti….ať tak či onak, u každé hry máme volbu, zda se u ní budeme rozčilovat nebo zda si jí společně užijeme a zasmějeme se. Obdobně to vnímám v životě, proto jsem cyklus seminářů nazvala „Život je hrou, tak jí hrej.“

Po tom, co jsem si uvědomila, že mám volbu a možnost ovlivňovat, jak žiji svůj život a převzala jsem za něj zodpovědnost, tak cítím, že každý okamžik je o tom, tak jako u každé hry, zda se rozčílím a tím volím :-( nebo zda pochopím souvislost a lekci dané situace a zvolím raději :-) a s díky budu pokračovat dál „ve hře“.

Dále mi došlo, že postup, jak jsem pomalu změnila přístup k životu z :-( na :-) šel postupně. Začala jsem s holkama v práci hrou zvanou „objednávání z vesmíru“, ať již podle známého Tajemství od Rhondy Byrne nebo podle jiných autorů, kteří napsali mnohé knížky na toto téma. Prostě jsme s kolegyněmi začaly objednávat z vesmíru.

Začaly jsme s parkovacími místy, tak jak je to doporučené v jedné z knížek. Hlavně když žijete v Praze, což já tehdy žila, tak je to moc prima hra… a světe div se, ono nám to šlo a fungovalo to. Pak každá z nás podle sebe zkoušela i jiné oblasti.

Postupně se mi plnily mnohé mé sny a to se změnou mého přístupu k věcem. Vnímám souvislosti a hlídám si svá slova, své „objednávky“ a myšlenky, neboť jejich zhmotňování je vážně rychlé a úžasné, když si to dovolíme vidět a vnímat. Pokud vás toto oslovuje, tak se moc těším na naše setkání například na kurzu nebo zde na webu,

Monika

  

anebo se klidně zlob :-).

 

 

 

 

Aktuality

02.05.2019 11:06
Plním si další sen, každou středu od 16 hod cvičíme ve Studiu Bart v Ústí nad Orlicí jógu. Jógu...
09.10.2017 14:08
Toto je téma posledních dní... všímavost, pozornost, přítomnost... výhody a proč je to dobré? V...
25.09.2017 20:34
Jak dovolit dítěti cítit se bezpěčně, jak upěvňovat společný vztah, jak pracovat s obtížnými...
24.04.2017 11:20
Tento příspěvek mě v poslední době opět oslovil, dávám k lepšímu - má zkušenost je zde potvrzená,...
30.11.2016 12:53
  NAŠÍ NOVINKOU JE AUTOTRAKČNÍ LEHÁTKO - co to je a k čemu to je? Jde o velmi zajímavou...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zde je odkaz na mé osobní webovky... 

ŽIJI SVÉ SNY A JSEM STRŮJCEM SVÉHO ŽIVOTA - PŘEVZALA JSEM ZODPOVĚDNOST, ZA TO CO, JAK A KDE ŽIJI I ZA SVÉ ZDRAVÍ

Sleduji souvislosti, vnímám a vyjadřuji své emoce  A MŮJ ŽIVOT JE MNOHEM VESELEJŠÍ, PLNĚJŠÍ A ZAJÍMAVĚJŠÍ  než dříve, kdy jsem byla spíše "pasažérem" ;)

Jak na to lze nalézt na tomto webu monika-sofie-brizova1.webnode.cz

Kontakt

Ing. Pavel Bříza a Ing. Monika Břízová Klášterec nad Orlicí, Lhotka,
pošta Žamberk :-), 564 01 okres Ústí nad Orlicí .

Tel.: 608 63 70 41

Skype: Monika.Lhotka
RenesanceZivota@email.cz; monika.brizova@seznam.cz