Děti a my

15. 2. v Letohradě, v lesním klubu povídání na téma DĚTI A MY aneb děti naše zrcadélka, andílci i velcí učitelé, v 9,30 do 11 hod

 

Ahoj přátelé,

dnes, 28. 5. 12 jsem dostala toto úžasné video, kde Jaroslav Dušek hostí Naomi Aldort ve svém pořadu Duše K a zde je link na záznam.

Moc ráda jej sdílím neboť její přístup je tím novým přístupem k dětem, kdy je opravdu skvělé vnímat je jinak, přestat je natahovat, ohýbat, kroutit a ovládat, ale vnímat je jinak, jako ty naše zrcadla. Hovoří o vztekání, výchově.....není nutné více psát, zde je link a doporučuji toto všem rodičům i těm, co rodinu plánují :-). Všichni si přejeme prožívat ten omezený čas, kdy jsme s dětmi jako harmonický a plný radosti, proto věřím, že tento přístup a tyto informace obohatí váš život s dětmi.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/178161-duse-k-s-naomi-aldortovou/

V souvislosti s tímto tématem také velmi doporučuji knižku Zdeňky Jordánové - TVOJE DÍTĚ, JAKO ŠANCE PRO TEBE. Také vás to přivede vnímat dětičky jinak, jsou čistá láska a zaslouží si toto vnímat od všech, kteří jsou v jejich blízkosti.

Náš poslední seminář na toto téma byl 29. 3. 2012 v Praze 4 od 17,17 hod do 21,21 pod názvem DĚTI, NAŠE ZRCADÉLKA I VELCÍ UČITELÉ.

Více zde: Letak na DĚTI 3 12.pdf (145,4 kB)

Ve zkratce řečeno se na těchto seminářích věnujeme tomu, jak to máme s našimi dětmi, jaké jsou naše vztahy, jak probíhá naše komunikace a spolupráce a jak to případně změnit.

 

Zamýšlíme se nad tím, jak jsme to měli jako děti my, jak to s dětmi máme nyní, co bychom chtěli změnit a následně se učíme, jak to dělat, abychom si s dětmi více rozuměli a dovolili si to více užít.

Dětí nám nastavují zrcadlo, tím jak se chovají a dovolují nám uvědomit si více o sobě, proto je vnímám jako naše učitele. Mé děti mi pomohly v mnohém vrátit se k sobě a svým přístupem změnit náš společný život k lepšímu, plnějšímu a radostnějšímu. Nyní si mnohem více vážím a užívám našich společných chvil. Podrobněji jsem se rozepsala na toto téma jedno ráno a to, co mě v této souvislosti napadlo, jsem pak dala pod Zamyšlení v levé části menu pod Monika ( http://www.renesancezivota.cz/news/deti-nasi-velci-ucitele/)

Na toto téma jsme se poprvé sešli dne 5. 2. Všem zúčastněným děkuji za krásnou atmosféru :-).

Přeji krásné prožitky přítomných okamžiků,

Monika

 

 

Aktuality

02.05.2019 11:06
Plním si další sen, každou středu od 16 hod cvičíme ve Studiu Bart v Ústí nad Orlicí jógu. Jógu...
09.10.2017 14:08
Toto je téma posledních dní... všímavost, pozornost, přítomnost... výhody a proč je to dobré? V...
25.09.2017 20:34
Jak dovolit dítěti cítit se bezpěčně, jak upěvňovat společný vztah, jak pracovat s obtížnými...
24.04.2017 11:20
Tento příspěvek mě v poslední době opět oslovil, dávám k lepšímu - má zkušenost je zde potvrzená,...
30.11.2016 12:53
  NAŠÍ NOVINKOU JE AUTOTRAKČNÍ LEHÁTKO - co to je a k čemu to je? Jde o velmi zajímavou...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zde je odkaz na mé osobní webovky... 

ŽIJI SVÉ SNY A JSEM STRŮJCEM SVÉHO ŽIVOTA - PŘEVZALA JSEM ZODPOVĚDNOST, ZA TO CO, JAK A KDE ŽIJI I ZA SVÉ ZDRAVÍ

Sleduji souvislosti, vnímám a vyjadřuji své emoce  A MŮJ ŽIVOT JE MNOHEM VESELEJŠÍ, PLNĚJŠÍ A ZAJÍMAVĚJŠÍ  než dříve, kdy jsem byla spíše "pasažérem" ;)

Jak na to lze nalézt na tomto webu monika-sofie-brizova1.webnode.cz

Kontakt

Ing. Pavel Bříza a Ing. Monika Břízová Klášterec nad Orlicí, Lhotka,
pošta Žamberk :-), 564 01 okres Ústí nad Orlicí .

Tel.: 608 63 70 41

Skype: Monika.Lhotka
RenesanceZivota@email.cz; monika.brizova@seznam.cz